بازیابی رمز عبور فراموش شده در جیمیل

بازیابی رمز عبور فراموش شده در جیمیل

   نوشته شده توسط: مهدی سلیمیان    نوع مطلب :آزاد مجلسی-مبانی کامپیوتر و برنامه‌ریزی ،آزاد مجلسی-برنامه‌سازی کامپیوتر ،

با سلام خدمت دانشجویان عزیز
آموزش نحوه‌ی بازیابی رمز عبور فراموش شده در جیمیل را می‌توانید در ادامه‌ی مطلب مشاهده کنید.


موفق باشید

 

فرض می‌کنیم که هنگام ثبت‌نام در جیمیل اطلاعات زیر را وارد کرده‌ایم...همان‌طور که در شکل نیز مشخص شده است، سؤال و جواب امنیتی و همچنین ایمیل ثانویه برای بازیابی رمز عبور فراموش شده مهم می‌باشند. البته می‌توانید فقط از سؤال و جواب امنیتی استفاده کنید و فیلد ایمیل ثانویه را وارد نکنید.


حالا فرض می‌کنیم که پس از ساخت این ایمیل، رمز عبور خود را فراموش می‌کنیم!
به منظور بازیابی رمز عبور خود باید مراحل زیر را انجام دهیم:

1- ورود به سایت جیمیل (www.gmail.com) و کلیک کردن بر روی گزینه‌ زیر:

Can't access your account
2- انتخاب گزینه‌ی I forgot my password3- کلیک کردن بر روی گزینه‌ی password recovery page4- وارد کردن نام کاربری و فشردن کلید submit


5- در این مرحله باید حروفی که مشاهده می‌کنیم را در فیلد مربوطه وارد کنیم. (تشخیص حروف)


6- در این مرحله سؤال امنیتی که در زمان ثبت نام انتخاب کرده بودیم از ما پرسیده می‌شود. در صورتی که پاسخ داده شده به این سؤال صحیح باشد وارد مرحله‌ی بعدی می‌شویم!

نکته: در صورتی که در زمان ثبت‌نام فیلد ایمیل ثانویه را تکمیل کرده باشیم می‌توانیم بر روی گزینه‌ی change your password by sending an email to your secondary address کلیک کرده تا ایمیلی از طرف سایت جیمیل به ایمیل دوممان ارسال شود. (در این مثال ایمیل ثانویه salimian.mehdi@gyahoo.com وارد شده است.) سپس وارد آن آدرس ایمیل شده و از طریق آن رمز عبور خود را بازیابی می‌کنیم.


7- در این مرحله باید یک رمز عبور جدید برای خود انتخاب کنیم. البته باید دقت کنیم که که رمز عبور انتخابی حداقل 8 حرف و حتی‌الامکان پیچیده باشد. البته نه آنقدر پیچیده که مجدداً آن را فراموش کنیم!8- در صورتی که با پیغام زیر مواجه شدیم به این معناست که رمز عبور جدید با موفقیت ثبت شده است.


موفق باشید.

/ 1 نظر / 47 بازدید